250 ₺ / Kişi


Açıklama

00:00 da izmirden siz değerli misafirlerimizi alarak yola çıkıyoruz. Yolda gerekli molaları verdikten sonra Ispartaya varıyoruz.

Lavanta Kokulu Kuyucak Köyü
Bir köy düşünün kİ, lavanta cennetİ. 

Hâkim renk mor ve eflatun. Romantik, çok romantik. Uçsuz bucaksız lavanta tarlaları.
Kutu gibi kerpiç evler. Kapıları, pencereleri mora boyanmış. Bütün kapılar açık. Kilitleme âdeti yok. 250 kişi yaşıyor. Herkes birbirini tanıyor, biliyor.
Tertemiz. Ve missss gibi kokuyor.
Burası, “Lavanta Kokulu Köy”.
Tam 45 yıldır lavanta yetiştiriliyor.
Huzur veren bir yer.

NE ZAMAN GİDİLİR!

Zambak Sezonu: 15 Nisan - 30 Mayıs

Gül Sezonu: 25 Nisan - 30 Haziran

Lavanta Sezonu: 25 Haziran - 30 Ağustos

Lavanta bahçelerini geziyoruz lavanta çiçeklerini toplayıp hatıra resimleri çekiyoruz ardından Türkiyenin Maldivleri olarak bilinen salda gölüne doğru hareket ediyoruz.

Göl kıyıları Maldivleri andıran eşsiz bir görsel güzelliğe ve flora-fauna açısından oldukça zengin bir biyolojik çeşitliliğe sahiptir. Suyun berrak ve turkuaz renkli oluşu, alanı manzara açısından da eşsiz kılmaktadır. Bölgede yapılan çalışmalar dünyada Mars gezegeninin yüzey özelliklerini (magnezyum yüklü beyaz kayalar) taşıyan dünyadaki bir kaç bölgeden biridir Salda Gölü .Gölün keyfini çıkardıktan ve kahvelerimizi içtikten sonra Honazın kaklık ilçesindeki kaklık mağrasına doğru hareket ediyoruz.

Mağara içerisinde bol miktarda termal su bulunmaktadır. Berrak,renksiz ve kükürt kokulu olan bu su varlığı bazı cilt hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir. Kaklık Mağarasının doğrudan gün alan ve sürekli damlayan veya akan duvarlarında, sık bir yosun ve küçük yapraklı sarmaşık türü bitkiler gelişmiştir. Aydınlanmaya bağlı olarak gün içinde yeşilin değişik tonlarını alan bu bitkiler, mağaraya ayrı bir güzellik katmıştır.Mağarayı gezdikten sonra izmire doğru hareket ediyoruz.ve bir sonraki turda görüşmek üzere siz değerli misafirlerimiz ile vedalaşıyoruz..

 

 

Etiketler

Yorum Yap

Falez Turizm Hizmetleri whatsapp numarası